1 Aylık Yavru Köpek Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Özellikle de 1 aylık yavru köpekler sütten yeni kesildiği için beslenme düzeni gerekir. Bu durumda 1 aylık yavru köpek bakımı nasıl olmalıdır? İlk olarak yavru köpeğe kesinlikle süt verilmemelidir. Normal şartlar süt ürünleri yavru köpekler için zararlıdır. Yavru köpekler yetişkin köpeklere göre daha fazla proteine ve besine ihtiyaç duyarlar. Besin değeri yüksek mamalar tercih edilmelidir.

Yavru Köpek Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Yavru köpekler gelişim çağında olmasından dolayı bakımlarının aksatılmaması gerekir. Aynı zamanda eğitimleri erken yaşlarda yapılması daha sağlıklı olacaktır.

Yavru köpek bakımında dikkat edilecek unsurlar;

  • Yavru köpeklere yüksek proteinli mamalar verilmelidir.
  • Sağlık ve bakımları veteriner kontrolü tarafından yapılmalıdır.
  • 1 aylık yavru köpekler sosyalleştirilmeli ve eğitilmelidir.
  • Gün içerisinde yavru köpeğe egzersiz yaptırılmalıdır.

Bu faktörlerin yanı sıra, yavru köpekler dış seslere oldukça hassastır. O yüzden köpeğinizi yabancı seslere alıştırmanız gerekir.

Yavru Köpek Eğitimi

Köpek eğitimleri erken yaşlarda başlanmalıdır. Yavru köpeğinizi sosyalleştirmeli, itaat kurallarını öğretmeli ve tuvalet alışkanlığınızı 1-aylik-yavru-kopek-bakimi-nasil-olmalidirkazandırmanız gerekiyor. Gününüzün 1 saatini köpeğinize ayırabilirsiniz. Eğitim sırasında ek vitaminler ya da ödüllü mamalar verebilirsiniz. Bu sayede yavru köpeğinizin eğitim süresi kolay geçecektir.

Yavru Köpeklere Mama Seçimi

1 aylık yavru köpeklerin besin değeri yüksek mamalar ile destek alması gerekir. Yavru köpekler için küçük taneli mamalar tercih edebilirsiniz. Ancak köpeğin sağlık durumuna ve kilosuna göre mamalar seçilmelidir. Bunun içinde uzman bir veterinere danışarak köpeğiniz için en uygun mamayı belirlemelisiniz. Bununla beraber köpeğinize mamayı aynı saatlerde vermeye özen göstermelisiniz. Böylece tuvalet saatleri düzene girecektir.

Yavru köpeklerin gelişimi için doğru şartlar altında bakımlarının yapılması oldukça önemlidir.

1 Aylık Yavru Köpek Bakımı Nasıl Olmalıdır başlıklı makalemizin içeriğini zenginleştirmek için iletişim formundan tarafımıza yazabilir ve hayvan evrenini geliştirmemizde katkı sağlayabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir