Golden Köpek Bakımında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Golden köpek cinsleri, büyük ırk türlerinden bir köpektir. Yapıları itibariyle sevecen ve akıllı köpekler olduğu için aileler tarafından tercih edilmektedir. İnsanlarla iyi anlaşabilen, arkadaş yanlısı hayvanlar arasında yer alır. Golden köpek bakımında dikkat etmeniz gerekenler konusunda bilgi sahibi olmalı ve bakımlarını düzenli yapmalısınız.

Tüy Bakımı

Golden cinsi köpeklerinizin tüyleri uzadığında, tüylerini temiz ve bakımlı tutmalısınız. Tüyleri dalgalı ya da düz olabilmektedir. Temiz olması için günlük olarak taranmalıdır. Günlük tarama yaptığınızda, tüyler daha sağlıklı, temiz olacak ve dökülme oranı azalacaktır. Yaz aylarında köpeğin serinlemesi için tüylerin kısa tutulması önemlidir.

Aşılarının Yaptırılması

Köpeklerinizin sağlıklı bir şekilde büyümesi için düzenli olarak veteriner kontrolünden geçirilmesi ve aşılarının yaptırılması gerekir. Birçok kişi farklı aşılardan bahsedebilir ancak veterinerler, karma aşı uygulaması yaparak kuduz gibi çeşitli hastalıklara karşı korunmasını sağlar.

Sosyalleşme Gereksinimi

Köpeğinizin insanlardan ve diğer hayvanlardan korkmasını engellemek içingolden-kopek-bakiminda-dikkat-etmeniz-gerekenler psikolojik olarak sosyalleşmesini sağlamalısınız.

  • Küçük çocuklar ile oynamasını sağlamak,
  • İnsanlarla yakınlık kurmasını sağlamak,
  • Kalabalık ve gürültülü mekanlarda bulunmaya alıştırmak,
  • Farklı giyim tarzındaki insanlara alıştırmak,
  • Her türlü motorlu araçlara kontrollü şekilde alıştırmak

Bunları yaptığınızda, köpeğiniz, kendisini daha huzurlu hissedecek ve kendisini sevdirecektir.

Egzersizlerin Yaptırılması

Golden ırkı köpekler yüksek enerjiye sahiptir. Sağlıklı büyüyebilmesi için günlük en az 40 dakika yürüyüş yaptırmalısınız. Haftanın belirli günlerinde ortalama 2 saat spor aktivesi yaptırarak enerjisini atmasını sağlayabilirsiniz. Aktivite esnasında, çeşitli eşyalara tepki göstermesi enerjisinin fazla olduğunu göstermektedir.

Golden Köpek Bakımında Dikkat Etmeniz Gerekenler başlıklı makalemizi geliştirmek için iletişim formundan tarafımızla irtibat kurabilir ve hayvan evrenini geliştirmekte bize yardımcı olabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir