iran-kedisi

İran Kedisi

Oldukça sevimli görünümleri ile ilk bakışta dikkatleri üzerine çeken iran kedisi uzun ve çok yumuşak tüyleri ile kendini belli etmektedir.

birman-kedisi

Birman Kedisi

Birman kedisi oldukça sakin ve sessiz bir kedi türüdür. İnsanlar ile oynamayı, onların yakınında bulunmayı sever. Akıllı bir kedi türüdür.

misir-mausu

Mısır Mausu

Mısır Mausu kedi türleri içerisinde yer alan farklı türde bir kedi olurken sevimliliği ile herkesin gözdesi olmaya devam etmektedir.

norvec-orman-kedisi

Norveç Orman Kedisi

Kuzey Avrupa bölgesinin sert iklimine adapte olmasını sağlayan yoğun tüyleri, Norveç orman kedisi için soğuk iklimde yaşanabilir bir özellik sağlamaktadır.

bengal-kedisi

Bengal Kedisi

Farklı kedi isteyenler için sunulan seçeneklerden bir tanesi de Bengal kedisi olarak bilinen türdür. Görünüşü ile de oldukça dikkat çeken bir kedidir.

siyam-kedisi

Siyam Kedisi

Tapınak kedisi olarak oldukça asil tavırları ile insanları kendine hayran bırakan siyam kedisi yüksek zekası ile de bakılmak istenen kedilerden birisidir.

somali-kedisi

Somali Kedisi

Kedi türleri arasında Somali kedisi türü en dikkat çeken kedi cinslerinden biridir. Bu kedilerin kuyruk yapıları diğer türlere göre oldukça farklıdır.

habes-kedisi

Habeş Kedisi

Dünyanın bilinen en eski türlerinden biri olarak insanlık tarihine yetişecek kadar köklü bir tür olan Habeş kedisi canlı ve sıcak yapılı bir kedidir.