Hayvan Evreni Nedir ?

Dünyada yaklaşık olarak 8 milyonu aşkın hayvan türü olduğu tahmin ediliyor. 8 milyon farklı tür olan bu canlılar topluluğunun toplam rakamını tahmin edebilmek dahi mümkün değil. Biyoloji alanındaki emektarlar ve bilim insanları dünyadaki toplam türün henüz sadece çeyreğine ulaşabildiklerini öngörüyorlar. 

İnsanların yüzyıllardır evcilleştirdiği ve vahşi doğanın henüz keşfedilememiş olan sayısız hayvanın varlığını bilmek bile hayli heyecanlandırıyor. Evcilleştirilen ve sahip çıkılan sevimli birçok hayvandan ziyade gözle görmekte bile güçlük çektiğimiz, gördüğümüzde tedirgin olduğumuz ve hatta bazen yolumuzu bile değiştirmek zorunda kaldığımız hayvanlar şüphesiz ki hayatımızda olmazsa olmazlarımızdandır..

Doğayı, şehirleri ve hayatımızın birçok noktasını birlikte paylaştığımız bu canlıları görmezden gelmemiz söz konusu bile olamaz. Hayvan adı altında nitelendirilen bu canlılarla sürdürdüğümüz ortak yaşamda ismini dahi duymadığınız birçok türü en detaylı hali olamasa da genel bir fikir edinmeniz açısından bu web site aracılığı ile sizler için araştırıyor, sayfalarımızı sık sık güncellemeye çalışıyoruz.