Sarı Anakonda

20 ila 30 yıl arasında yaşayan sarı anakondalar, Amerika’nın güneyindeki tropikal ve balta girmemiş ormanlarda hayatlarını sürdürmektedir.

Deniz Yılanı

Bilinen 17 farklı türü vardır. Hint Okyanusunda ve Büyük Okyanusta yaşarlar. Ilık suları seven deniz yılanları, görüntüleri ile göz kamaştırmaktadır.

Yeşil Mamba Yılanı

Yeşil mamba yılanı, ağaçlarda yaşayan bir yılan türüdür. Ağaçlarda uyur, çiftleşir ve beslenir. İnce şekli ve yeşil görüntüsü ile ağaçlarda yaşamaya son derece uygun olan bu hayvanlar 2 metreye kadar uzayabilir.

Kara Mamba Yılanı

Dünyadaki en zehirli yılanlar kategorisinde en üst sıralarda bulunan Kara Mamba yılanının ısırığı ölümcüldür. Hatta ‘Ölüm ısırığı’ olarak da adlandırılmaktadır.

Titanoboa Yılanı

Titanoboa yılanı, Orta ve Güney Amerika ile Karayiplere ait hayvanların yaşadığı alana ait ilk kez kayıtlara geçen, ormanda yaşayan en büyük yılan türüydü.

Mısır Kobrası (Naja Haje)

Eski Mısırlıların kutsal yılanı olarak bilinen mısır kobrası, tropikal iklimlerde yaşar. Zehirlidirler. Avını ısırdığında 2 saat içinde öldürebilir, zehirleri bu kadar kuvvetlidir.

Adi Kobra

Kobragillerd familyasından bir yılan türü olan adi kobra, zehirlidir. Saldırgan değildir. Nitekim sadece herhangi bir saldırı anında saldırır.

Koca Engerek

Engerekgiller familyasından bir engerek türü olan koca engerek yılanları genellikle taşlık yerlerde, ovalarda, terk edilmiş evlerde, bahçelerde ve tarlalarda yaşarlar.

Su Mokaseni

Yeni Dünya engereği olarak bilinen su mokaseni, ölümcül bir ısırığa sahiptir. Aynı zamanda Dünya’nın tek yarı sucul engereğidir.

Boynuzlu Engerek Yılanı

Baş kısmında burnunun hemen üzerinde bulunan bir çıkıntıdan ismini alan boynuzlu engerek yılanı, engerekgiller familyasının boynuzlu bir türüdür.