Kedinizi Bitlerden Nasıl Arındırabilirsiniz?

Bolca vakit geçirdiğiniz bazen beraber yatıp kalktığınız sevimli kedinizi bitlerden nasıl arındırabilirsiniz?

Beslenme yöntemi

Kedilerin bağışıklık sistemlerini güçlendirmek adına çiğ beslenmeye geçim yapılarak bitlere karşı yapacağınız koruma etkisi %99 olacaktır. Her zaman sağlıklı beslenen ve sağlığı iyi olan hayvana bit gelmez. Asla kedilerinize taze sarımsak vermeyin bu kedileriniz için kötü sonuçlar verebilir. Kedinizi mayalı tabletlerle besleyebilirsiniz.

Doğal Bit Uzaklaştırıcılar

Kolay bir bit solüsyonu yapmak adına bir limonu kabuğuyla birlikte olmak kedinizi-bitlerden-nasil-arindirabilirsinizşartıyla ince bir şekilde dilimleyin. Üzerine ek olarak yarım litre su koyarak kaynama noktasına varana kadar ısıtın. Ardından bir gece dinlenmeye alın.

Sabah olduğunda hazırladığınız karışımı kedinizin tüylerine sürün. Tüylerini nemlendirin fakat çok ıslatmayın. Bu yöntemi ayda bir tekrar edin. Bu hazırladığınız en doğal bit uzaklaştırıcıdır.

Düzenli Banyo

Mutlaka kedinize 6 ayda 1-2 kere banyo yaptırın. Kediler normal şartlarda her zaman kendilerini temiz tutarlar. Ciddi derecede bit istilası durumunda veya deri problemlerinde ayda bir yıkamak yeterli olacaktır.

Kediniz için kullandığınız şampuanın kedinize zarar verecek olan kimyasalların içermemesine dikkat edin. Doğal olan sabun ve su birlikte bitleri kolay bir şekilde öldüreceğinden kimyasal malzemelere gerek duyulmayacaktır.

Diğer Bit Uzaklaştırıcılar

Kedinizin üzerinde bit veya pire oluşmaması adına:

  • Pire tozu
  • Pire tasması

gibi malzemelerden faydalanabilirsiniz. Bu malzemelerle kedilerinizin üzerinde bit veya pire oluşması zorlaşacaktır.

Kedinizi Bitlerden Nasıl Arındırabilirsiniz adlı makalemizi geliştirmek için iletişim formundan tarafımıza bilgiler gönderebilir ve hayvan evreninin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir